15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

09 May 2020 Cts

“YETİMLERE İKİ KURBAN”

15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde Ortaköy yetimleri ve öksüzleri unutulmadı.

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve İHH bağışçıları tarafından iki tosun kurban edilerek ilçede yaşayan Yetim ve öküzlerin bulunduğu 140 aileye dağıtımı gerçekleştirildi. Belediye Zabıta ekipleri ve İHH görevlileri tarafından evler tek tek ziyaret edilerek et paketinin yanında çocuklar için İHH balonları ve Ortaköy Belediyesi tarafından hazırlanmış kolonya ve maskelerin bulunduğu hediye paketleri takdim edildiği öğrenildi. 

 

Dünya Yetimler Günü vesilesiyle konuşan İHH Ortaköy Temsilcisi Hikmet Sarıkaya, her yıl birbirinden güzel etkinliklerle yetim ve öksüz çocukları mutlu ettiklerini, lakin koronavirüs pandemisi nedeniyle bu Ramazan'da kalabalık organizasyonlar yerine ev ev ziyaretlerle özel çocukları mutlu etmeyi planladıklarını belirtti.

 

Kurban bağışı nedeniyle Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve İHH bağışçılarına teşekkür eden Sarıkaya, bununla birlikte özel çocukların Bayramlık kıyafetlerinin de hayırseverlerce karşılandığını ifade etti. 

 

Ortaköy halkının İHH'yı iyice benimsediklerini gerek İlçe içi gerekse Yemen, Arakan, Sudan, Gazze, İdlib gibi kriz bölgelerine yardımlarını aktardıklarını söyleyen Hikmet Sarıkaya tüm hayırseverlere teşekkür etti.

 

İlçe genelinde virüs nedeniyle işten çıkartılan veya işsiz kalan vatandaşlara yardımların devam ettiğini vurgulayan İHH Ortaköy Temsilcisi Hikmet Sarıkaya, bu günleri dayanışma ruhu ile aşabileceklerini, bu yüzden imkanı olan herkesin daha fazla yardım hassasiyeti içinde olmalarını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.