"ALİ RIZA ÖZDEMİR'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI"

28 Eki 2020 Çar

 

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza ÖZDEMİR, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Başkan Özdemir mesajında, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyamıza teşriflerinin 1449. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rahmet Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV), insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile oldu. Bu önemli günün yıl dönümü olarak kutlanan Mevlid Kandilinin tüm insanlık için şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını diliyorum. 

Bu mübarek gün af ve merhamet sahibi yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir. Bu güzel gecede yapılan duaların kabul olmasını yüce Mevla'mızdan diliyor, tekrar tüm İslam aleminin ve Ortaköylü Hemşehrilerimin Mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.