"BAŞKANDAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI"

19 Eki 2020 Pts

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza ÖZDEMİR, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Muhtarlar Günü vesilesiyle mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Özdemir, köy ve merkez mahalle muhtarlarının gününü tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 

 

Muhtarlık müessesesinin yerel yönetimin en eski örneklerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Özdemir, "Muhtarlıklar, bulundukları mahalle veya köylerde devleti temsil eden kurumlardır. Muhtarlarımız da sorumlu oldukları bölgedeki vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinin sağlanmasındaki önemli şahsiyetlerdir. Devleti ve milleti temsil noktasında önemli görevler üstlenen tüm muhtarlarımızın gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Yıllarca temsil noktasında geri planda bırakılan muhtarlarımız, AK Parti hükümetlerimizin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirilerek, yerel demokrasinin güçlenmesi adına önemli adımlar atılmıştır” ifadelerini kullanan Başkan Özdemir mesajının devamında ise “Özellikle Cumhurbaşkanımızın ülke genelindeki muhtarlarımızla belirli periyotlarda bir araya gelerek hasbıhal etmesi, muhtarlık müessesine verilen öneme en güzel örnektir. Bizler de bu minvalde göreve gelir gelmez tüm faaliyetlerimizi muhtarlarımızla istişare etmek suretiyle icra etmekteyiz. Ortaköy Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluğun bilincinde olarak çalışma ve projeleri kendilerinin bilgisine sunarak onlardan gelen talep ve önerileri anında değerlendiriyoruz. İstişare kültürünü gelenek haline getirdiğimiz ilçemizde muhtarlarımız ile birlikte Ortaköy'ün kalkınması ve gelişmesi için elbirliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz. Birlikte yaptığımız hizmetleri yine birlikte halkımızın karşısına çıkarak anlatıyoruz. 

Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik eder, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmelerini dilerim.” dedi