"BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR'İN '29 EKİM' MESAJI"

29 Eki 2020 Per

 

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza ÖZDEMİR, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan Özdemir mesajında, millet olmak, tek ses ve tek yürek olmak demektir. Binlerce yıldır, bağımsız bir millet olmamızın gücü inancımızda gizlidir. Cumhuriyetimizin 97 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımdan hem ders, hem de güç alabileceğimiz bir süreçtir.

 

En zor zamanlarda en güçlü şekilde kenetlenerek tüm dünyaya gücünü ve sesini en gür şekilde duyuran Türk Milletimiz; her daim dünyaya örneği olmayan bir cesaret ve vatanseverlik ile vatanımız üzerine oynanan tüm oyunları bozmuş, planları yıkmıştır. Milletimiz ilk günkü azim ve cesaretle Cumhuriyetimizi ilelebet korumak için, değerlerimizden taviz vermeden 2023 ve 2071 hedeflerine inançla yürümektedir. Bu mücadele ve dirilişte her bir vatandaşımız çok kıymetlidir.

 

Cumhuriyetimizin 97’nci yıl dönümünü Covid-19 tedbirlerini göz önüne alarak bu yılda kutlayacağız. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97’üncü yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor; nice Cumhuriyet Bayramlarını birlik, beraberlik içerisinde coşku, gurur ve sağlıkla kutlamayı diliyorum” dedi