Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

13 Eki 2021 Çar

’Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor’’

Ortaköy Belediye Başkanımız Sayın Ali Rıza ÖZDEMİR, ‘’Hayvan Pazarı, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu’’ şantiye alanında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek ilgili firmadan devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

21 Dönümlük araziye kurulan Modern Hayvan Pazarı İçerisinde; 2500M2 Kapalı Pazar Alanı, 1500M2 Açık Pazar Alanı, Sosyal Tesis, Karantina Binası, Kesim Öncesi Ahır Binası, Kesimhane ve Soğuk Hava Deposu Bulunmaktadır. 2500M2 Kapalı Pazar Alanımız içerisinde 400 adet Küçükbaş 200 adet Büyükbaş alabilecek kapasitededir. Kesim öncesi Karantina Bölgesinden çıkan hayvanların beklemesi için 200 adet küçükbaş ve 100 adet büyükbaş alabilecek kapasite olan Ahır Binası mevcuttur. Kesimhane içerisinde Soğuk Hava Depoları, Sakatat hane, İşkembe hane, Karkas hane, İdari Personel ve Veteriner Hekim odaları bulunmaktadır. Sosyal Tesis Binası içerisinde Hayvan Pazarımıza gelen vatandaşlarımıza hizmet vermek amacıyla Kafeterya, bay ve bayan olmak üzere 2 adet mescit, idari personel odası, misafirhane, duş yerleri ve lavobolar bulunmaktadır. Ortaköy Belediyesi Hayvan Pazarının tamamlanması ile bölgedeki besicilikte önemli bir adım daha atılmış olacak. Satılacak olan hayvanların veteriner gözetiminde alıcı-satıcı haklarının gözetilmesi, hijyenik bir ortamda yapılması ve buna bağlı daha modern teknolojik ortamların kurulması hedefleniyor.

Hayvan Pazarı Projemizin çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Bizler de Ortaköy’ümüze yeni bir proje, ekonomisine yeni bir değer kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.