Tartı Kontrol Noktası ile Güvenilir Alışveriş! Tartı Kontrol Noktası ile Güvenilir Alışveriş! Tartı Kontrol Noktası ile Güvenilir Alışveriş!

Tartı Kontrol Noktası ile Güvenilir Alışveriş!

23 Ara 2021 Per

Ortaköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından hileli satışların önüne geçmek için Pazar yerlerinde "Tartı Kontrol Noktası" oluşturuldu.

Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği kapsamında vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Ortaköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yönetmeliğinin 6. maddesi uyarınca pazar yerinde bulunması gereken hizmet tesisleri ve özellikleri maddesi kapsamında semt pazarlarının giriş ve çıkış noktalarına hileli satışların önüne geçebilmek amacıyla elektronik tartı aletlerinin yer aldığı "Tartı Kontrol Noktası" oluşturdu.

Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri süratle değerlendiren ve kurallara uymayan pazarcı esnafına yasal işlem uygulayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri mevzuatlar çerçevesinde halkın talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmetlerini sürdürürken, vatandaşlar pazar giriş ve çıkışlarına konuşlandırılan tartı kontrol aletlerinin kendilerini memnun ettiğini ve uygulamanın devam etmesini istediklerini ifade ettiler.